Валутни курсове
Спонсори
ПОДОБНА ИНФОРМАЦИЯ
По ID номер в базата
|
Възможно е да се извърши продажба на ипотекиран недвижим имот. Купувачът трябва да е запознат с условията на ипотечния договор и сам да прецени как да постъпи. Има две възможности ... Продължава...Минималната стойнист на имотите, върху коити се начисляват нотариалните такси и местния данък се определя от данъчната администрация и се нарича "данъчна оценка". Обикновено ... Продължава...Имот, който е съсобственост може да бъде продаден. Има две възможности:
Първи вариант. Ако всички съсобственици желаят да продадат имота и са постигнали съгласие с цената, те трябва да се явят пред Нотариус и да потвърдят своето съгласие за продажба ... Продължава...При голяма част от продажбите заплащането става непосредствено преди изповядването на сделката пред Нотариуса. Възможно е при взаимно споразумение между ... Продължава...При продажба на имот продавачът трябва да притежава следните документи: 1. Документ за собственост (нотариален акт или друг документ за собственост); 2. Документ за самоличност (лична карта, паспорт); ... Продължава...Преди изповядване на сделката пред нотариус е необходимо в службата по вписванията да се извърши проверка за тежести на имота. Ако имота има тежести ... Продължава...Предварителният договор за продажба на недвижим имот е съглашение между продавача и купувача. Той съдържа основните елементи на окончателния договор (данни за продавача и купувача, данни за имота, цена, .... Продължава...Все повече хора се насочват към закупуването на собствено жилище като алтернатива на живеенето под наем. В настоящата статия ще се спрем на стъпките, които трябва да направите по пътя до придобиването на собствен ... Продължава...Нарастващото предлагане на нови жилища изправи купувачите пред сложен избор на добър проект и строителен предприемач, който ще се вмести в обещаното качество и срокове. Важно е да се знае, че отговорностите на участниците в строителния процес не ... Продължава...Покупката на жилище с цел отдаване под наем се превърна в една от най-обсъжданите възможности за инвестиция. Възходящото развитие на пазара през последните години превърна имотите в предпочитана от индивидуалните вложители ... Продължава...Съгласно Закона за собствеността чуждите граждани могат да придобиват недвижими имоти в България с разрешение на министъра на финансите ... Продължава...ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР Предварителният договор за продажба на недвижим имот е съглашение между продавача и купувача, който непременно трябва да е в писмена форма. Регламентиран е в чл. 19 на Закона за задълженията и договорите. При подписването му Купувачът плаща на Продавача капаро, обикновено 10% от стойността на имота. ...
Продължава...Ако искате да намалите сметките си за отопление, добре е да помислите за топлоизолация на жилището. Така дори и с малко усилия ще спестите 20-30% от парите за ток или ... Продължава...• Завежда дело срещу Купувача, който да бъде осъден да заплати договорената цена на имота заедно с лихвите, а също и обезщетение за пропуснати ползи или вреди, настъпили за Продавача. • Предявява пред съда иск за издаване на изпълнителен лист за плащане на цената от Купувача. • Предявява пред съда иск за разваляне на договора за продажба на имота. • Иск към Купувача, на базата на взаимно разбирателство да бъде заплатена цената на имота, макар и със забава, но с лихвата и обезщетението за вредите.
1. Документ за собственост (нотариален акт или друг документ за собственост); 2. Документ за самоличност; 3. Данъчна оценка на имота (извършва се от Общинската данъчна служба); 4. Скица на имота; 5. Удостоверение за наследници (изисква се ако лицето, посочено в документа за собственост е починало); 6. Пълномощно и декларации (изисква се ако продавачът не може да присъства при организацията и изповядването на сделката и е упълномощило друго лице); 7. Други документи според особеностите на имота, напр. смъртен акт, акт за раждане, документ за развод, удостоверение за брак, решение на съда и т.н.
Предварителният договор за продажба на недвижим имот е съглашение между продавача и купувача, който непременно трябва да е в писмена форма. Регламентиран е в чл. 19 на Закона за задълженията и договорите. При подписването му Купувачът плаща на Продавача капаро, обикновено 10% от стойността на имота. Законът за етажната собственост има за цел да регламентира как собствениците на големи и малки блокове да управляват общите части на сградата и да улесни създаването на юридически лица, които от името на етажната ... Продължава...
Задай въпрос |
|
|
|